بانک سرمایه، پنجمین شرکت پرتبلیغات در ایران

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

خبرگزاري آريا- 39 ميليارد و 586 ميليون تومان در شهريور ماه صرف تبليغات 10 شرکت در رسانه ها شد.
به گزارش سرويس اقتصادي آريا، مقايسه ميان هزينه هاي صورت گرفته براي تبليغات در اين ماه نسبت به ماه قبل نشان مي دهد در شهريور ماه 2 ميليارد تومان بيشتر صرف تبليغات در رسانه ها شده است .بررسي هاي صورت گرفته از سوي يک شرکت تحقيقاتي حاکي از آن است که در اين ماه شرکت ملي گاز ايران با صرف 6 ميليارد تومان درصدر اين ليست قرار دارد.در اين ماه گروه صنعتي انتخاب نيز با فاصله اندکي از شرکت ملي گاز ايران و با صرف 6 ميليارد تومان در رده دوم اين ليست قرار گرفته است.در اين ماه شرکت ارتباطات سيارنيز با 5 ميليارد و 700 ميليون تومان سوم و بانک صادرات با 3 ميليارد و 800 ميليون تومان رتبه چهارم را در اين بررسي به خود اختصاص داد.
اين تحقيق نشان مي دهد بانک سرمايه با 2 ميليارد و 917 ميليون تومان ،بانک ملت با 2 ميليارد و 616 ميليون تومان ،ام تي ان ايرانسل با 2 ميليارد و 469 ميليون تومان ،بانک ملي ايران با 2 ميليارد و 338 ميليون تومان و بانک تجارت با 2 ميليارد و 284 ميليون تومان به ترتيب در رده پنجم تا دهم اين جدول قرار گرفتند.
تحقيقات انجام شده برروي ابزار تبليغاتي اين 10 شرکت نشان مي دهد برترين رسانه براي تبليغات از سوي اين شرکت ها براي معرفي کالا ها و خدمات خود تلويزيون بوده تا آنجا که اکثر اين شرکت ها ترجيح داده اند ازطريق اين رسانه به تبليغ محصولات خود بپردازند. اما در ميان اين 10 شرکت، تنها سام سرويس روزنامه و مجلات را به عنوان تنها ابزار تبليغاتي خود انتخاب نموده و 4 ميليارد تومان صرف تبليغ در روزنامه ها و 72 ميليون تومان نيز صرف تبليغ در مجلات کرده است. ارتباطات سيار نيز با صرف 4 ميليارد و 248 ميليون تومان در تلويزيون و يک ميليارد و 455 ميليون تومان در روزنامه ها دايره ابزار تبليغاتي خود را وسيعتر کرده است.همچنين در ميان بانک ها ،بانک ملت با صرف 2 ميليارد و 315 ميليون تومان در تلويزيون و 263 ميليون تومان در روزنامه تنها بانکي است که علاوه بر رسانه ديداري به رسانه هاي نوشتاري به عنوان ابزار تبليغاتي اهميت داده است.همچنين بانک سرمايه در اين ماه 22 ميليون تومان بابت تبليغات خود در مجلات پرداخت کرده است .لازم به ذکر است شرکت فلات قاره ايران نيز با يک ميليارد و 821 ميليون تومان در رده پر تبليغ ترينهاي تلويزيون قرار گرفته است.
بررسي هاي انجام شده همچنان نشان مي دهد بعد از سام سرويس و ارتباطات سيار؛ گلديران با 442 ميليون تومان در روزنامه ها و 37 ميليون در مجلات ،پارس کامتل با 389 ميليون تومان در روزنامه و 25 ميليون تومان در مجلات ،سايپا با 298 ميليون تومان، ايران خودرو با 289 ميليون تومان، بست با 270 ميليون تومان ،پارس مايکروتل با 260 ميليون تومان و نوکيا با 229 ميليون تومان به ترتيب بيشترين تبليغات در روزنامه ها را به خود اختصاص داده اند.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در سه شنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۸۹  
 بانک سرمايه در ميان بانک هاي خصوصی بالاترين نسبت معوقات به تسهيلات را داراست

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار موج، بانک‏ها در هر چه سرآمد نباشند، مي توانند در ميزان مطالبات معوق خوش بدرخشند. يکي از بانک‏ها، بانک پارسيان است که در اين شاخص جهش خوبي داشته به طوريکه توانسته مطالبات معوق، سررسيد گذشته و مشکوک الوصول خود را به 42 هزار ميليارد ريال افزايش دهد.
بر اساس آمار منتشره شده از عملکرد شبکه بانکي در سال 88، مانده مطالبات سررسيد گذشته، معوق، مشکوک الوصول 7 بانک خصوصي 90 هزار و 136 ميليارد ريال بوده که سهم بانک پارسيان از اين ميزان حدود 42 هزار و 39 ميليارد ريال بوده است. به ديگر بيان، 47 درصد مطالبات معوق به بانک پارسيان تعلق دارد که بيشترين حجم مطالبات معوق در مقايسه با ساير بانک هاي خصوصي است. پس از بانک پارسيان، با فاصله بسيار زيادي بانک اقتصاد نوين قرار دارد. ميزان مطالبات معوق اين بانک تا پايان سال گذشته، 18 هزار و 498 ميليارد ريال بوده که تقريبا 20 درصد مطالبات معوق بانک هاي خصوصي است. مطالبات معوق ساير بانک هاي خصوصي مانند کارآفرين، سامان، پاسارگاد، سرمايه و سينا زير 10 درصد است يعني هر کدام به ترتيب 4.9، 8.3، 9.1، 6.6 و 3.7 درصد از مطالبات شبکه بانکي خصوصي را به خود اختصاص داده اند. در حالي که کارشناسان بانکي استانداردترين عدد براي نسبت مطالبات معوق به تسهيلات را 5 درصد عنوان مي کنند و حتي معتقدند عبور نسبت مطالبات معوق به تسهيلات از 10 درصد به منزله بحراني شدن وضعيت بانک ها است، آمارها حاکي از آن است که هر 7 بانک خصوصي به شرايط بحراني رسيده اند.
بانک سرمايه در ميان بانک هاي خصوصي، بالاترين نسبت معوقات به تسهيلات را داراست. اين نسبت در بانک سرمايه به 44 درصد رسيده است. نسبت مطالبات معوق به تسهيلات در بانک پارسيان به 26 درصد رسيده و اين شاخص در بانک اقتصاد نوين 23 درصد است که در جايگاه بعدي قرار مي گيرد. ساير بانک هاي خصوصي مانند سامان، کارآفرين، سينا و پاسارگاد در رتبه هاي بعدي قرار مي گيرند، نسبت مطالبات معوق به تسهيلات در اين بانک ها به ترتيب 21.9، 19.9، 12.5 و 10.8 درصد است. به نظر مي رسد با اين اوصاف بانک‏ها بايد توجه بيشتري به استاندارهاي بانکي و مديريت منابع نشان دهند.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در جمعه بیست و سوم مهر ۱۳۸۹  
 معاون بانک سرمايه : افزايش قيمت تمام شده پول، پرداخت عقود مبادله ای را کم ميکند

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

خبرگزاري پانا : معاون مدير عامل بانک سرمايه در امور بانکي و بين الملل گفت: رقابت ناسالم بين بانک ها و موسسات مالي موجب افزايش هزينه قيمت تمام شده پول و در نتيجه کاهش پرداخت عقود مبادله اي از سوي بانک ها مي شود.

عليرضا هاديان همداني در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي پانا ، اظهار داشت : يکي از عواملي که ضرورت تبديل موسسات مالي و تعاوني هاي اعتباري به بانک و ادامه فعاليت آنها زير نظر بانک مرکزي را نشان مي دهد،  ارائه سود هاي غير منطقي از سوي برخي از آنها است. وي افزود : ارائه تزريق پول و نقدينگي با هزينه بالا به جامعه عوارض سنگيني را در اقتصاد کشور به دنبال دارد و بايد هرچه سريع تر همه اين موسسات مالي زير پرچم بانک مرکزي و در شرايطي يکسان فعاليت خود را ادامه دهند.

هاديان تاکيد کرد : اقدام بانک مرکزي در رابطه با نظارت بر موسسات مالي و تعاوني هاي اعتبار در تعيين سود بانکي و ملزم کردن آنها به فعاليت در چارچوب قانون بانک مرکزي مي تواند تاثير بسزايي در بهبود فضاي بانکي کشور داشته باشد چراکه ادامه فعاليت اين موسسه ها با سود هاي غير منطقي تهديدي در نظام بانکي کشور به شمار مي رود. معاون بانک سرمايه با بيان اينکه بانک شدن اين موسسات سيستم بانکي را به مخاطره نمي اندازد ، خاطرنشان کرد : اين امر موجب افزايش رقابت در شبکه بانکي کشور و در نتيجه بهبود کيفيت آن مي شود. وي تاکيد کرد : هر قدر رقابت در فعاليت هاي اقتصادي بيشتر باشد به همان ميزان نيز کيفيت کار افزايش مي يابد و در نهايت ذي نفعان و مشتريان بانکي هستند که از رقابت بين بانک ها منتفع خواهند شد. هاديان افزود : هم اکنون بسياري از کشور هاي اروپايي بيش از 300 تا 400 بانک ثبت شده با تعداد شعبه هاي برابر شعبه هاي موجود در ايران دارند در حالي که ايران داراي 17 بانک ثبت شده است و همين امر موجب افزايش کيفيت فعاليت بانک هاي اروپايي و حرکت آنها به سوي ارائه خدمات تخصصي شده است .

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در چهارشنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۹  
 داستان شیشه ی مات | پایان یک روز کاری

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

یکی از همکاران تعریف میکرد که یه روز بعد از ظهر که درب شعبه بسته بود و ما هم در حال انجام کارهای آخر وقت بودیم یه بنده خدا کارگر شهرداری هم که کارش روزانه اش تموم شده بود اومده بود پشت شیشه سکوریت شعبه و همونجا شروع کرد به تعویض لباس ؛ غافل از اینکه با وجود تعطیل بودن بانک, کارمندانش داخل نشسته اند و ما از داخل ایشونو میدیدیم و بدتر اینکه داخل شعبه هم چند تا همکار خانم داشتیم!

خب اول به نظر میومد که ایشالا زیاد مشکلی پیش نیاد چون فقط داشت لباس کارش رو در میاورد.اما بعد دست برد طرف شلوار و یکهو شلوارش رو هم کشید پایین! ولی به خیر گذشت چون خوشبختانه زیر شلواری پاش بود. ولی وقتی دیدیم میخواد همون رو هم در بیاره دیگه جای ریسک نبود پس یه زونکن خالی که نزدیک دستم بود رو فورا پرتاب کردم طرفش! زونکن به شیشه خورد و اون بنده خدا با شنیدن صدا برگشت و درحالیکه دوتا دستاش رو در راستای چشماش قرار داده بود و دماغش رو هم به شیشه چسبونده بود یه نگاهی به داخل شعبه انداخت و با دیدن ما؛ انگار که جن دیده باشه لباساشو برداشت و بدو بدو دور شد!

منبع : وبلاگ حسین کمیلی

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در شنبه دهم مهر ۱۳۸۹  
 پاسخ به سوالات : استخدام در بانک سرمایه به چه صورت می باشد

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

استخدام در بانک سرمایه معمولا از بین فارغ التحصیلان رشته های مدیریت (بانکداری، بازرگانی، مالی، صنعتی)، حسابداری، اقتصاد (نظری، بازرگانی، پول و بانک)، ریاضی و کامپیوتر (نرم افزار، شبکه، IT) در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و با شرایط زیر صورت می گیرد :

۱. بومی بودن در شهر مورد تقاضا (براساس محل تولد قید شده در شناسنامه و محل اخذ مدرک دیپلم)
۲. دارا بودن شرایط عمومی استخدام و برخورداری کامل از سلامتی جسمی و روحی و نداشتن سوء پیشینه کیفری
۳. دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم غیر پزشکی و عدم اشتغال به تحصیل و حداقل معدل ۱۴
۴. آشنایی با ICDL و زبان انگلیسی
۵. حداکثر سن ۳۰ سال

لازم به ذکر است که روش ثبت نام و استخدام در بانک سرمایه فقط از طریق سایت و به صورت اینترنتی است. توجه به این نکته ضروریست که زمان مصاحبه براساس اولویت های مورد نیاز بانک صرفا از طریق تلفن به اطلاع متقاضیان خواهد رسید و ضرورتی برای پیگیری حضوری و یا تلفنی وجود ندارد.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در شنبه دهم مهر ۱۳۸۹  
 چرا لبه سکه ها شیار دارند

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

همه ما شیارها و برجستگیهای روی حاشیه سکه ها را دیده ایم اما شاید مثل من تاکنون فکر نکرده بودید کارکرد آنها چیست و چرا هنگام ضرب سکه ها چنین شیارهایی را ایجاد می کنند؟

این شیارها برای زیبایی تعبیه نشده اند، بلکه یک دلیل مهم تاریخی پشت قضیه نهفته است. در قدیم سکه ها از طلا و نقره ضرب می شدند و ارزش آنها برابر مقدار طلا و نقره به کار گرفته شده در آنها بوده است. به همین دلیل برخی افراد سودجو مقداری از حاشیه سکه ها را می تراشیدند و از طلا و نقره آن استفاده می کردند بدون اینکه در ظاهر سکه تغییر چشمگیری ایجاد شود! بدین ترتیب به مرور زمان از ارزش سکه ها کاسته می شد.

بنابراین حاکمان تصمیم گرفتند شیارهایی روی لبه ی سکه ها ایجاد کنند تا در صورت تراشیده شدن به سادگی قابل تشخیص باشند. امروزه دیگر سکه ها از طلا و نقره ضرب نمی شوند اما چون مردم به ظاهر سکه ها عادت کرده بودند دیگر تغییری در آنها بوجود نیامد.

منبع : بانکی ها

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در جمعه نهم مهر ۱۳۸۹  
 چندمین آدم پولدار دنیا هستید؛ حساب کنید

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

اگر می خواهید بدانید چندمین انسان پولدار دنیا هستید وارد این سایت شوید. میزان درآمد سالیانه خود را به پوند یا یورو یا دلار و یا ین محاسبه کرده و وارد نمایید. سپس اینتر را بزنید تا سیستم بگوید که آیا پولدار هستید یا نه؟ و اینکه در کجای رتبه بندی جهانی قرار می گیرید.

برای مشاهده سایت روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.globalrichlist.com/index.php

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در جمعه نهم مهر ۱۳۸۹  
 پاسخ به سوالات : پاسخ به سوال جمعی از فرهنگیان قاین

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

متن سوال : با عرض سلام و خسته نباشید. عده ای از سهامداران فرهنگی هستند که چون در شهرستان آنها بانک سرمایه شعبه ای ندارد در بانک سرمایه افتتاح حساب نکرده و هیچ گونه اطلاعی از وضعیت سهام خود ندارند. میخواهیم بدانیم این افراد چگونه می توانند از وضعیت سهام خود مطلع شوند؟ با تشکر جمعی از فرهنگیان قاین

وبلاگ کارمند بانک سرمایه :
با سلام و سپاس بسیار از حضور در وبلاگ.
با توجه به اینکه برای اکثریت فرهنگیان چه آنان که در شهر خود شعبه دارند و چه آنها که ندارند افتتاح حساب صورت گرفته، بنابراین فرهنگیان محترم می توانند به نزدیکترین شعبه به شهر محل سکونت خود مراجعه و یا اینکه به یکی از شعب بانک سرمایه در سراسر کشور مراجعه کنند و نسبت به دریافت سود سهام سالهای گذشته که به حساب ایشان واریز گردیده اقدام نمایند. جهت تکمیل مدارک و دریافت سود سهام، به همراه داشتن اصل شناسنامه، کارت ملی و برگه سهام الزامی است.
لازم به ذکر است که برگه های سهام تمامی فرهنگیان به ادرات کل آموزش و پرورش شهر یا استان مربوطه تحویل گردیده است.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در چهارشنبه هفتم مهر ۱۳۸۹  
 بانک سرمایه نایب قهرمان تورنمنت شش جانبه فوتسال یادواره دفاع مقدس شد

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

مهر - مسابقات شش جانبه فوتسال یادواره هشت سال دفاع مقدس با نایب قهرمانی بانک سرمایه به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این تورنمنت که با حضور تیم های پرسپولیس نوین، خبر ورزشی، بانک سرمایه، استقلال جوان، بانک صادرات و هنرمندان نوین برگزار شد، دو تیم بانک سرمایه میزبان رقابتها و بانک صادرات به فینال رسیدند و در نهایت بانک صادرات با هدایت رضا صادق پور سرمربی سابق تیم ملی  فوتبال ساحلی قهرمان شد.

پیش از این مسابقه نیز دو تیم روزنامه استقلال جوان و هنرمندان نوین برگزار کننده دیدار رده بندی در سالن ورزشی شهید دستگردی تهران بودند که این مسابقه با پیروزی استقلال جوان همراه شد. بازی های دوشنبه شب در حضور جمعی از جانبازان، ایثارگران، خانواده شهدا و پیشکسوتان و هنرمندان انجام شد و از این گروه تقدیر به عمل آمد. حضور تنی چند از جانبازان قطع نخاعی و تجلیل از آنها از سوی چهره های هنر و ورزش از جمله محمد نوازی، مرتضی فنونی‌زاده، علیرضا اکبرپور، محمدرضا عیوضی و… فضای ویژه ای به این مسابقات بخشید. در پایان نیز از تیم های برتر تورنمنت و میهمانان ویژه تقدیر شد. 

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در سه شنبه ششم مهر ۱۳۸۹  
 بانک سرمایه به طرح ملی خرید اعتباری (میزان) پیوست

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

مدیر طرح ملی خرید اعتباری از توافق با بانک سرمایه برای عاملیت قرار گرفتن در طرح میزان خبر داد و گفت: طبق توافقات صورت گرفته بانک سرمایه هفت هزار کارت خرید اعتباری برای کارمندان صادر خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی طرح ملی خرید اعتباری، جواد اسماعیلی با بیان این مطلب اظهار داشت: براساس این توافقنامه بانک سرمایه برای هفت هزار کارمند وزارت بازرگانی کارت خرید اعتباری صادر خواهد کرد. وی ادامه داد: قرار است طی ۱۰ روز آینده این هفت هزار کارت صادر و بین کارمندان وزارت بازرگانی توزیع شود. اسماعیلی اظهارداشت: در فاز دوم توافقنامه با بانک سرمایه پیش بینی صدور ۱۷ هزار کارت خرید اعتباری شده است.

گفتنی است در حال حاضر بانک ملی ایران عملیات صدور کارت اعتباری برای کارمندان دولت را در دستور کار خود قرار داده و این روند در حال انجام است. همچنین تاکنون ۲۰۰ تولید کننده برای حضور در طرح ملی خرید اعتباری ابراز تمایل کرده اند که کار انعقاد قرار داد با این تولید کنندگان از سوی وزارت بازرگانی با همکاری سایر دستگاهها در حال انجام است. مرحله نخست طرح ملی خرید اعتباری (میزان) ماه گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر بازرگانی و سایر مسوولان به بهره برداری رسید.قرار است تا پایان امسال به تمامی کارمندان دولت کارت خرید اعتباری ارایه شود.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در یکشنبه چهارم مهر ۱۳۸۹  
 بورس تهران بزودی پذیرای عرضه سهام بانک سرمایه خواهد بود

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

به گزارش همشهری، پس از عرضه سهام ۳ بانک صادرات، تجارت و ملت براساس سیاست‌های اصل ۴۴ در بورس این بار نوبت به عرضه سهام بانک‌هایی است که مشمول سیاست‌های اصل ۴۴ نیستند.

در حال حاضر سهام ۷ بانک شامل بانک‌های پارسیان، کارآفرین، اقتصاد نوین، سینا، صادرات، ملت و تجارت در بورس تهران دادوستد می‌شود و در مجموع ارزش سهام این ۷ بانک بیش از ۱۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود. بر این اساس قرار است به‌زودی سهام بانک‌های سرمایه، بانک شهر و پست بانک از طریق بورس و سهام یک بانک بزرگ نیز از طریق فرا بورس به فروش برسد.

در تازه‌ترین خبر‌ها حسن قالیباف‌اصل، مدیرعامل بورس تهران از انجام مراحل نهایی پذیرش سهام بانک سرمایه در بورس تهران خبر داد و گفت: بانک سرمایه مراحل نهایی پذیرش خود را طی می‌کند و سهام این شرکت‌ها تا پایان سال در بورس تهران عرضه می شود.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در شنبه سوم مهر ۱۳۸۹  
 تورنمنت شش جانبه فوتسال "یادواره دفاع مقدس" با حضور بانک سرمایه برگزار می‌شود

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به مناسبت هفته دفاع مقدس و یادواره شهدای جنگ تحمیلی، یک دوره مسابقه شش جانبه فوتسال بین تیم‌های پرسپولیس، هنرمندان نوین، بانک سرمایه، روزنامه استقلال جوان، بانک صادرات و روزنامه خبر ورزشی برگزار خواهد شد.

این مسابقات از فردا (شنبه) و به میزبانی بانک سرمایه، در سالن ورزشگاه دستگردی (شهرک اکباتان) انجام خواهد گرفت و تا دوشنبه پنجم مهرماه ادامه خواهد یافت. طبق برنامه در اولین روز این تورنمنت، تیم‌های استقلال جوان و پرسپولیس در ساعت 16:15 فردا روبروی هم قرار می گیرند. پس از دیدار افتتاحیه نیز دو تیم هنرمندان نوین و بانک سرمایه در ساعت 17:15 با هم دیدار می‌کنند و سومین مسابقه نیز با حضور تیم روزنامه خبر ورزشی و بانک صادرات انجام خواهد شد.

قضاوت این دیدارها به عهده داوران ملی و بین‌المللی خواهد بود. قرار است میهمانان ویژه ای نیز در این رقابت‌ها حضور یابند. این مسابقات در روز دوشنبه پنجم مهرماه با برگزاری فینال و معرفی قهرمان به پایان می‌رسد.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در جمعه دوم مهر ۱۳۸۹  
 خبر ویژه : عرضه مرحله دوم اوراق گواهی سپرده یکساله در بانک سرمایه با نرخ 15 درصد

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

اوراق گواهی سپرده ویژه سرمایه گذاری (عام) یکساله با نرخ سود علی الحساب ۱۵% در کلیه شعب بانک سرمایه عرضه می گردد.

به گزارش روابط عمومی بانک سرمایه، در راستای جلب رضایت مشتریان و با مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از روز شنبه مورخ ۳/۷/۱۳۸۹ به مدت ۶ روز کاری و در قطعات ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیون ریالی به صورت بی نام، قابل انتقال به غیر و معاف از مالیات در کلیه شعب بانک سرمایه در سراسر کشور عرضه می گردد.

سود متعلقه اوراق گواهی سپرده بانک سرمایه یکساله و در مقاطع ماهیانه در شعب فروشنده پرداخت خواهد شد.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در پنجشنبه یکم مهر ۱۳۸۹  
 اولین روز دبستان بازگرد

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

بعد از ۱۹ سال، با دیدن معلم کلاس اولت، چه حالی بهت دست میده؟ همین چند ماه قبل بود که معلم کلاس اولم خانوم بهرامن پشت باجه من نشست. وقتی فهمید من شاگرد کلاس اولش بودم اشک تو چشماش جمع شد. هر دومون جا خوردیم. منم چشام پر اشک شد. یاد اون روزا بخیر...

اولین روز دبستان بازگرد / کودکی ها شاد و خندان باز گرد / باز گرد ای خاطرات کودکی / بر سوار اسب های چوبکی. خاطرات کودکی زیبا ترند / یادگاران کهن مانا ترند / درسهای سال اول ساده بود / آب را بابا به سارا داده بود. درس پند آموز روباه و خروس / روبه مکار و دزد و چاپلوس / روز مهمانی کوکب خانم است / سفره پر از بوی نان گندم است. کاکلی گنجشککی باهوش بود / فیل نادانی برایش موش بود / با وجود سوز و سرمای شدید / ریز علی پیراهن از تن می درید. تا درون نیمکت جا می شدیم / ما پر از تصمیم کبری می شدیم / پاک کن هایی ز پاکی داشتیم / یک تراش سرخ لاکی داشتیم. کیفمان چفتی به رنگ زرد داشت / دوشمان از حلقه هایش درد داشت / گرمی دستانمان از آه بود / برگ دفتر ها به رنگ کاه بود. مانده در گوشم صدایی چون تگرگ / خش خش جاروی با پا روی برگ / همکلاسیهای من یادم کنید / باز هم در کوچه فریادم کنید. همکلاسیهای درد و رنج و کار / بچه های جامه های وصله دار / بچه های دکه سیگار سرد / کودکان کوچک اما مرد مرد. کاش هرگز زنگ تفریحی نبود / جمع بودن بود و تفریقی نبود / کاش می شد باز کوچک می شدیم / لا اقل یک روز کودک می شدیم. یاد آن آموزگار ساده پوش / یاد آن گچها که بودش روی دوش / ای معلم نام و هم یادت به خیر / یاد درس آب و بابایت به خیر.

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در پنجشنبه یکم مهر ۱۳۸۹  
 سپرده‌های قرض‌الحسنه مردم چه می شوند

■ مطالب این وبلاگ مستقل از سایت رسمی بانک سرمایه بوده و لزوماً مورد تایید بانک سرمایه نخواهد بود.

ایسنا - اینكه برخی بانك‌ها این قدر بر روی قرعه‌كشی سپرده‌های قرض‌الحسنه تاكید دارند نشان می‌دهد منابعی كه از محل قرض‌الحسنه پس‌انداز و همچنین جاری برای این بانك‌ها حاصل می‌شود بسیار شیرین است چون سودی برای آن پرداخت نمی‌شود. جالب اینكه بانك‌های دولتی یا آن‌ها كه دولت در آن‌ها سهام‌دار است تبلیغات بسیار گسترده‌ای در این زمینه دارند و به نوعی پیشتاز هستند.

واقعیت این است رقم چشمگیری از منابع بانک‌ها از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز و جاری مردم تامین می‌شود اما اینكه این منابع صرف چه اموری می‌شود پرسشی بی‌پاسخ است. مطابق قانون منابع قرض‌الحسنه صرفا باید صرف ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه شود اما اختلاف این دو رقم با یكدیگر بسیار چشمگیر است و نشان می‌دهد بیشتر منابع قرض‌الحسنه‌ای که مردم در اختیار بانک‌ها قرار می‌دهند، به صورت تسهیلات مشارکتی، مضاربه‌ای و یا سرمایه‌گذاری صرف می‌شود.

آخرین آمارهای مربوط به بهمن‌ماه 88 نشان می‌دهد كه تنها 54 درصد منابع قرض‌الحسنه بانك‌ها صرف ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه شده است. علاوه بر این، اینكه تسهیلات قرض‌الحسنه به چه كسانی داده می‌شود محل سوال است. یك كارشناس بانكی در این باره به ایسنا می‌گوید: "بانك‌ها اگر بخشی از منابع قرض‌الحسنه را صرف ارائه تسهیلات كنند آن را به كاركنان خود می‌دهند و می‌توان گفت سهم مردم عادی از تسهیلات قرض‌الحسنه بانك‌ها در حد صفر است. بنابراین این گونه وام‌های قرض‌الحسنه را هم باید به مزایای كاركنان بانك‌ها كه از وام بی‌نوبت 50 میلیون تومانی خرید مسكن هم برخوردار هستند اضافه كرد." در روزهایی كه گرفتن تسهیلات بر اساس عقود مبادله‌ای و با سود 12 درصد هم نیاز به صف‌های طولانی و مدت زمان انتظار بیش از یك سال دارد، اینكه فردی بتواند تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت كند به معجزه می‌ماند. بانك‌ها باید به طور صریح پاسخ دهند كه چند درصد از سپرده‌های قرض‌الحسنه مردمی را به صورت تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار مردم قرار می‌دهند و این تسهیلات به چند نفر اختصاص داده شده است؟

|+| نوشته شده توسط کارمند بانک سرمایه در پنجشنبه یکم مهر ۱۳۸۹  

SBank.Blogfa.com, All rights reserved © 2009-2014| By : M.A